Vidrike Elamused

Vidrike elamused!

Valgamaa 2019 aasta küla Vidrike loob elamusi soodustava keskkonna. Koduleht visitvidrike.ee suunab elamuste otsijad maaelu võlusid nautima. Sellel kodulehel on info sporditurismi harrastamise-, maatöödel kaasalöömise-, parimate lõõgastupakettide kohta ning kogukonnas väljakutsuvate tegemiste kohta. Elamused ootavad!

Vidrike asukoht

Vidrike on küla Valga maakonnas Otepää vallas. Küla kaunistavad suursugused kuplid, millele annavad aktsenti juurde Vidrike ja Voki järv.

Viimased kuuluvad Voki järve hoiualale (KLO2000171), ühendades 12 km pikkuse Eesti kõige suurejoonelisema aheljärvestiku 10 järve. Järvede nõgusid kujundas viimase mandrijää kuhjav ja Otepää kõrgustikult alla voolanud jää sulavete uuristav tegevus.

Vidrike ajalugu

Üle 300 aasta tagasi oli tänane Vidrike küla Pilkuse mõisa osa. Aastal 1629 kinkis Rootsi kuningas Gustav II Adolf teenete eest mõisa Bellingshausenite perele.

See on just seesama pere, kellest poolteist sajandit hiljem võrsus kuulus admiral ja maadeuurija Fabian Gottlieb von Bellingshausen. Bellingshauseni järeltulijat Johann Friedrichit hakkasid kohalikud talupojad kutsuma Vidrikeks. Ajalooürikutes on kasutatud ka selliseid nimevorme nagu Wirdiko ja Vidriku. Tule siis Vidrikele või Vidrikesse! Koht on ainulaadne ja mõlemad nimevariandid on täna kasutusel. Külakogukonnas kasutatakse nimesid põnevalt, isegi inimeste nimesid! Ikka enne perenimi ja alles siis eesnimi. Kas pole uhke tiitel: “Vidrike Ville” või “mõisnik Valdur” või “Siilbek Valdur”!

Aastal 2018 jäädvustas MTÜ Vidrike Selts küla ajaloo alates tsaariajast raamatusse “VIDRIKE LOOD - ajad ja inimesed” (https://www.digar.ee/arhiiv/et/raamatud/99934). Nii nagu vanasti, on ka praegu Vidrike külakeskus koondunud Vidrike mõisa (https://et.wikipedia.org/wiki/Vidrike_m%C3%B5is) maadele. Tänaseni on külas näha mõisavalitseja maja, jääkeldrit, tõllakuuri. Vidrikele ehitati aastal 1922 koolimaja. Avati ka raamatukogu. Juba tol ajal kasutati kooliruume küla seltsitegevuste kohana. Valitsejamajast sai kauplus. Kauplusemaja teises otsas elas perekond Kuus, kelle sakslannast proua hakkas sinihallitusjuustu tegema. Seesama saksa proua tõi külla teadmise, et raamatu järgi saab süüa teha - külanaised said aimu retseptiraamatu olulisusest.

Tänane Vidrike - aktiivne külakogukond

Head energiat on toonud Vidrike külla elanikud. Praegu elab Vidrikel Statistikaameti andmetel 87 elanikku.

Vidrikele on koondunud noored ja hakkajad inimesed. Kasvanud on lastega perede arv, lapsi on näha igas talus ja koolibussi marsruut viib kõik kooliskäijad uksest ukseni. Vidrike elanikud peavad oma küla kauniks ja rahulikuks kohaks, kuhu on oodatud elama maaelu väärtustavad toredad pered. Koos külaelanike arvu kasvuga on suurenenud ka huvi ühisürituste vastu - aastast 2010 on Vidrike külas taaselustatud seltsitegevus. Seltsielu ilmestavad ühised ettevõtmised: volbripeod, jaanipäevad, uusaasta peod, talgupäevad jne. Külarahva kokkusaamise kohaks on saanud tänu lahkele ja külaelu edendamist pooldavale peremehele ja perenaisele Vidrike külamaja. Tänu pererahvale on alates aastast 2017 Vidrike külas oma pitsarestoran - maitsva toiduga söögikoht ja kogu küla kohtumiskoht.

Meie koostööpartnerid on:

Kivi talu

Väike-Konsa talu

Vidrike külamaja

Rock-Summer restoran

Toidupada

Meie leht kasutab Küpsiseid!